Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu etkinlik geçti.

Niyazi Koyuncu

40,00TL

Detaylar

Başlangıç:
Şubat 22 @ 22:00
Bitiş:
Şubat 23 @ 22:00
Ücret:
40,00TL
Etkinlik Kategori:
,
Etkinlik etiketleri:
, , , , , , , ,
Website:
https://www.biletix.com/etkinlik/ZIN05/TURKIYE/tr

Organizatör

21 Medya
Telefon:
0212 278 78 70
E-posta:
info@yirmibirmedya.com
Website:
www.yirmibirmedya.com

Mekan

Mask Live Beylikdüzü
Büyükşehir Mah. Cumhuriyet Cad. No 40 Ekinoks AVM
İstanbul, QLD 34520 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0543 670 46 91
Website:
maskbeylikduzu.com

Karadenizli sanatçı Niyazi Koyuncu, 22 Şubat Cumartesi Mask Beylikdüzü’nde sahne alacak!

2005’te hayatını kaybeden müzisyen ve söz yazarı Kazım Koyuncu’nun kardeşi olan Niyazi Koyuncu, 1984’te Artvin Hopa’da dünyaya geldi. Kalabalık bir aile içinde büyüyen ve renkli bir bölgenin kültürüyle genç yaşta tanışan Koyuncu, ileride müziğine işleyeceği Karadeniz’in dokusunu ve melodilerini öğrenmeye başladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde başlayan eğitimini yarıda bırakarak kendi adına sanatsal bir hayatın kapılarını araladığı Eskişehir’in yolunu tuttu.

Kalabalık önünde ilk defa Eskişehir’de tesadüfen şarkı söyleyen Niyazi Koyuncu, kendisini neyin mutlu ettiğini şans eseri keşfetti. Lazca’da “karanlıktaki ışık” anlamına gelen Seritana adlı etnik müzik grubunu kuran Karadenizli sanatçı, solistliğini yaptığı bu grupla birlikte sokağın gerçekliğini müziğine yansıtmaya başladı.

İstanbul’a taşınmasıyla Seritana’nın dağılması sonucu, Koyuncu’nun solo kariyerinin de başlangıcına işaret ediyordu. İlk solo albümü Muço Pa!’yı (Nasıl Yapayım?) 2013’te yayınlayan sanatçı, parçalarında Türkçe’nin yanı sıra Lazca, Gürcüce, Megrelce ve Hemşince de kullandı.

Karadeniz kültürünü ve kendi Karadenizli kimliğini şarkılarına başarıyla yansıtan kent ozanı, şarkıcı ve söz yazarı Niyazi Koyuncu,  22 Şubat’ta Mask Beylikdüzü’nde sahne alacak!.